نمیدانم چرا زندگی  مملو از تردید شده است .

تردید نسبت به صداقت خود و دیگران.

تردید نسبت به جایگاه حق و باطل 

وتردید نسبت به انسانیت.

قضاوت جزو لاینفک زندگی ماست . اما قضاوت صحیح دشوارترین کارهای دنیاست. 

حق و باطل برای هر فرد معنای خاصی دارد .اما نادر ترین افراد از جایگاه واقعی آن مطلعند.

بارها به این نتیجه می رسم که جایگاه حق و باطل در زندگی ،رفتارها ،باورها،عقاید،ارزش ها ،هنجارها و... کاملا نامشخص است. 

بار الها  جایگاه حق را مشخص و سپس آن را در بالاترین مراتب  قرارده                           

و همچنین باطل را معین و آن را پست ترین جایگاه ها قرار ده همانا تو بر هر کاری توانایی

نوشته شده توسط majd در دوشنبه بیستم آبان ۱۳۹۲ |

محسن مجدی

در گذشته مواجهه مردم با واژه اقتصادی انعام در زمان مراجعه به مراکز خدماتی اعم از رستوران ها ، هتل ها ، کارواش و..  بود . اما امروزه این رفتار اقتصادی با رشد فزاینده ای در بین تمامی رشته های تجاری در حال گسترش می باشد .

در ایران فعالیت های تجاری وجود دارند که افرادشاغل در آن بدون هیچ گونه دستمزدی و یا با دریافت  مبالغ بسیار ناچیز  از سوی کارفرما در آن حوزه مشغول به فعالیت می شوند . دربان هتل ، رستوران ،کارگر کارواش و ..از جمله این مشاغل هستند.

اما به راستی فلسفه وجودی انعام چیست ؟

دیدگاه های متفاوتی در این ارتباط وجود دارد . عده ای معتقدند که انعام وجهی است که در مقابل انجام کار صحیح و تشویق کارگر به وی پرداخت می گردد . گروهی معتقدند انعام پرداخت  مبلغ خداپسندانه ای به کارگران ضعیف (از لحاظ مالی ) در جهت کمک به آنها است .

گروه دیگر هدف از پرداخت انعام را انجام کار و یا ارائه خدمت فوق العاده و ویژه از سوی کارگر     می دانند . به عقیده این گروه پرداخت انعام سبب می شود که طرف مقابل بیشتر از حد معمول و استاندارد تلاش نماید بدین معنا که پرداخت مبلغی تحت عنوان انعام برابر است با دریافت خدمت بیشتر و با کیفیت تر .

امروزه گسترش این موضوع به قدری شایع شده است که در مواقعی بدون پرداخت مبلغ  انعام بعضی از امور انجام نمی گردد .

تاثیر انعام بر صحت فعالیت های اقتصادی چگونه بوده است ؟

آیا گسترش این رفتار افزایش کیفیت خدمات و تشویق کارکنان به انجام کار بهتر رابه همراه داشته ؟

بی شک در مواردی پرداخت انعام به کارگر افزایش کیفیت خدمات را به همراه داشته است . اما موارد بسیاری وجود دارد که ارائه دهنده خدمت  در صورت عدم دریافت انعام خدمات غیر استانداردی به مشتری پرداخت می کند .

در گذشته پرداخت انعام به صورت داوطلبانه از سوی مشتری صورت می پذیرفت . کم کم تابلوها و برگ نوشته هایی مشتری را تشویق به پرداخت انعام می نمودند . امروزه در صورت عدم پرداخت انعام از سوی مشتری فرد ارائه دهنده خدمت مستقیما طلب دریافت وجه می نماید .

طبق نظر نویسنده به دلایل ذیل انعام در مواردی نظم و درستی معاملات اقتصادی را برهم می زند .

 

1.       انعام مناعت طبع کارکنان را کاهش می دهد .

کارکنان به ازای انجام کار معین در بازه های زمانی مشخص و بر اساس قرارداد کتبی و یاشفاهی معین مزد دریافت می کنند . در این صورت پرداخت کننده مزد می داند که وجه پرداختی در ازای انجام کار مشخص و به عنوان پرداخت حق الزحمه کارمند ارائه شده است . از طرف دیگر کارمند هم می داند کارفرما حق وی را پرداخت کرده است و هیچگونه لطف و مرحمتی در بین نبوده است .

در صورتی که انعام وجهی نامشخص در قبال خدمتی نامشخص می باشد . در این صورت پرداخت کننده وجه از روی ترحم و یا حس انسان دوستی مبلغ را پرداخت نموده و دریافت کننده وجه هم به صورت ناخودآگاه تلاش می کند که مبلغ بیشتری دریافت نماید . این دریافت ها سبب می گردد که وی به این طریق کسب درآمد وابسته شده و بعضا برای دریافت وجه بیشتر از جایگاه اجتماعی و انسانی خود خرج نماید .

2.     انعام سبب افزایش توقع کارکنان و ارائه خدمات نابرابر به مشتریان می گردد .

افرادی که گرفتن انعام برای آنها به عادت تبدیل شده است . دریافت انعام را جزئی از حقوق خود  می پندارند و برای انجام کارهای متفاوت مبالغ متفاوتی را در ذهن خود تجسم می نمایند . در این صورت در صورت عدم پرداخت انعام و یا پرداخت مبلغ کمتر از انتظار فرد طبیعتا نوع خدمت دریافتی نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت . برای درک بهتر این موضوع به ذکر مثالی در صنعت هتلداری می پردازیم.

فرض کنید در یک طبقه خاص هتل همزمان دو میهمان در خواست نظافت اتاق را می نمایند . و فرد خاصی مسئول رسیدگی به هر دو درخواست می باشد . با این فرض که یکی از میهمانان مبالغ بیشتری را به فرد ارائه دهنده خدمت تحت عنوان انعام پرداخته است . آیا کدام یک از اتاق ها سریعتر نظافت می گردد . و آیا ممکن نیست پرداخت انعام در جلوگیری از ارائه خدمت برابر تاثیر گذار باشد .

3.   انعام سطح انتظار مشتری را بالاتر می برد . و عدم پاسخگویی به این انتظار           بهره وری موسسه را پائین خواهد آورد.

ممکن است توقع فردی که در قبال کار مشخصی مبلغ بیشتری می پردازد نسبت به ارائه دهنده خدمت بالاتر رود .

خریدار کالا ممکن است انتظار خدمت بیشتر نسبت به دیگر مشتریان از سوی ارائه دهنده خدمت را داشته باشد مثال قبل را در نظر بگیرید . آیا اگر کارمند هتل ابتدا به امورات شخصی که انعام نداده است رسیدگی کند . مشتری که مبلغ بیشتری داده است ناراحت نخواهد شد . مسلما در صورتی که برای فرد انتظار ایجاد گردد و این انتظار پاسخ داده نشود . کدورتی در وی ایجاد خواهد گردید و این کدورت سبب می گردد که وی به طور ناخوآگاه و یا آگاه نسبت به بنگاه اقتصادی ارائه دهنده کالا و یا خدمت بدبین شده و اعتبار بنگاه نزد وی پائین آید . و نهایت موجب کاهش بهره وری بنگاه اقتصادی خواهد گشت 

4.     انعام سبب اجحاف در محاسبه حقوق کارمند خواهد شد .

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر گردید امروزه مشاغلی وجود دارد که کارکنان در آن مشاغل با دریافت مبالغ ناچیز مشغول به فعالیت هستند .

معمولا صاحبان رستوران ها و هتل ها با این توجیه که دربان ها از سوی مشتریان انعام دریافت    می کنند . حقوق و مزایای کمتری را برای این مشاغل در نظر می گیرند . در صورتی که وظیفه پرداخت حق السعی کارگر فقط کارفرماست نه شخص دیگر.

در این حالت به علت عدم کفایت حقوق و مزایای دریافتی از سوی کارفرما در برطرف کردن هزینه های زندگی کارمند ، مسلما کارمند نسبت به  دریافت وجه انعام نیازمند گردیده و در نتیجه مناعت طبع وی با شتاب بیشتری کاهش خواهد یافت .

 

نوشته شده توسط majd در جمعه دهم آبان ۱۳۹۲ |
 

اهمیت رضایت شغلی کارکنان پذیرش در هتل ها (مقاله منتخب یازدهمین کنفرانس مدیران کیفیت تهران)

دکتر محمد رضا  ذبیحی (عضو هیات علمی دانشگا ه )

دکتر غلامعباس شکاری (عضو هیات علمی دانشگاه )

محسن مجدی (کارشناس ارشد مدیریت دولتی)

majdi.mohsen @gmail.com

 کارکنان بزرگترین سرمایه های انسانی در سازمانها و خصوصا مشاغل خدماتی می باشند به طوری که عملکرد آنها می تواند موجب بقا و یا فنای سازمان را فراهم آورد در حوزه هتلداری پرسنل پذیرش تعامل بسیار بالایی با میهمانان هتل دارند و نحوه برخورد و نوع تعامل آنها در جلب رضایت میهمانان بسیارتاثیر گذار است . بدیهی است که جهت انجام مطلوب وظیفه شرایط روحی و روانی کارکنان بسیار موثر است. پژوهش حاضر در صدد یافتن عوامل موثر بر رضایت شغلی پرسنل پذیرش واحد های اقامتی (هتل و هتل آپارتمان ) در شهر مشهد و همچنین ارائه مدلی بومی سازی شده در خصوص این عوامل بوده است .

به همین منظور ابتدا جهت یافتن فرضیاتی که بایستی مورد بررسی قرار گیرد از روش دلفی استفاده گردید سپس نتایج کلیه تحقیات پیشین به اضافه نتایج بدست آمده از روش دلفی با یکدیگر تجمیع گشته و در انتها مجددا این عوامل تجمیع شده توسط پرسشنامه ی جداگانه ای مورد ارزیابی کارشناسان حوزه گردشگری  همچنین کارکنان واحد های اقامتی گردید که در انتها هشت عامل ذیل جهت انتخاب فرضیا مورد تائید قرار گرفت .

سهیم کردن کارکنان در سود ، روابط بین همکاران ، امکان رشد و ترقی ، آموزش ، ساعات کار منعطف ، امنیت شغلی ، روابط دوستانه با سرپرست و لباس فرم و آراستگی ظاهر .

سپس به منظور بررسی فرضیات تعداد 200  پرسشنامه به صورت تصادفی در بین جامعه کارکنان قسمت پذیرش هتل ها و هتل آپارتمان ها توزیع گردید که 187عدد عودت داده شد و نهایتا با استفاده از روش های آماری کلیه فرضیات مورد بررسی قویا مورد تایید قرار گرفت و نهایتا مدلی بومی سازی شده در ارتباط با عوامل موثر برضایت شغلی پرسنل پذیرش واحد های اقامتی (هتل و هتل آپارتمان ) شهر مشهد ارائه گردید

 واژه های کلیدی:

رضایت شغلی ، هتل، هتل آپارتمان ، کارکنان پذیرش

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در چهارشنبه دوم آذر ۱۳۹۰ |
 
چندی پیش متوجه شدم که متاسفانه مادربزرگ خانم صیامی هم مرحوم شدند .

 عرض تسلیت به سرکار خانم صیامی و آرزوی  لطف و مرحمت الهی برای مادربزگ ایشان 

نوشته شده توسط majd در سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰ |
امروز صبح مادر بزرگ آقای حلیمی فوت نمودند

خدمت ایشان و خانواده محترمشان تسلیت عرض می نماییم

نوشته شده توسط majd در پنجشنبه بیستم مرداد ۱۳۹۰ |
 
جهت انجام کاری به اداره سمعی بصری ارشاد اسلامی مراجعه کردم

غیر از آبدارچی اداره هیچ کس دیگری در محل کار حضور نداشت . علت را جویا شدم آبدارچی مذکور گفت همه ماموریت رفتند فقط من هستم و تنها کاری هم که می توانم بکنم اینه که برات چای بیارم ازش شماره تلفن اداره رو خواستم که جواب داد تلفن ها به دلیل نقص فنی یک هفته است که قطع شده و باید حضوری مراجعه کنی

روز بعد مجددا به اداره مذکور مراجعه کردم اینبار خوشبختانه رئیس در محل حضور داشت اما کلیه کارشناسان جلسه تشریف برده بودند . کارم را با ایشان در میان گذاشتم که در جواب فرمودند چون فرآیندها سیستمی شده و از طریق خط  تلفن برقرار میشود و الان هم تلفن اداره کلا قطع است برو بعدا بیا گفتم کی؟ گفت معلوم نیست احتمالا تا بیست روز آینده تلفن ها وصل میشه !

خداییش غیر از ایران جای دیگه ای تو دنیا هست که اینقدر پیشرفته باشه.

پ ن باز برید مدیریت بخونین


نوشته شده توسط majd در سه شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۰ |

 

 ای سمبل ایثار و فداکاری، آن گاه که به محراب می ایستی و با معشوق خود خلوت کرده و راز و نیاز می نمایی و اشکْ سجاده ات را در بر می گیرد و زانوانت از کثرت عبادت ورم کرده و قادر به ایستادن نیست، در پیشگاه یگانه ات دست بردعا می گشایی و دیگران را دعا می کنی و حوایج آنان را از خداوند می طلبی و در جواب فرزند ارجمندت امام حسن مجتبی علیه السلام که می پرسد: مادر چرا ابتدا همسایگان را دعا می کنی؟ می فرمایی: «یا بُنَی اَلْجارُ ثُمَّ الدّارُ؛ پسرم! اول همسایگان و سپس خودمان».

میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) 

روز مادر

وروز زن بر تمامی دوستان خصوصا مادران و همچنین خانم ها مبارک باد

نوشته شده توسط majd در سه شنبه سوم خرداد ۱۳۹۰ |
 

یا محول الحول و الاحوال    حول حالنا الا احسن الحال

دوستان گرامی از صمیم قلب بهروزی و سعادت را در تمامی مراحل زندگی برایتان آرزومندم

فرا رسیدن سال نو مبارک

نوشته شده توسط majd در دوشنبه یکم فروردین ۱۳۹۰ |
 

۵ سال گذشت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در چهارشنبه یازدهم اسفند ۱۳۸۹ |
 

دیشب جشن ازدواج آقای عدالتی بود

امیدوارم  در زندگی مشترکش هم موفق باشه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در جمعه ششم اسفند ۱۳۸۹ |
با سلام

امروز صبح که داشتم به محل کار می آمدم یک بنر در کنار خیابان  با عنوان ذیل توجهم را جلب کرد

جشن ملی آغاز به کار قطار شهری مشهد

تا رسیدن به محل کار فقط می خندیدم .

خدا خیر مسئولین شهری را بده که با این جشن ها اسباب خنده ملت را فراهم می کنند (قابل توجه برادر اسماعیلی)

نوشته شده توسط majd در سه شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۸۹ |
امسال دانشگاه آزاد مشهد فعالیت خودش را در رشته مدیریت بسیار بسیار گسترش داده (البته از لحاظ کمی) و به صورت باورنکردنی اقدام به جذب دانشجو در مقطع ارشد مدیریت دولتی کرده است.

گرایش های منابع انسانی- تولید - مالی- تشکیلات و روش ها از جمله گرایش های اضافه شده هستند و مثل اینکه از هر گرایش ۲۰ نفر پذیرش وجود دارد

طبیعی است که دانشجویان بیشتری می توانند ادامه تحصیل دهند و خب این یک نکته مثبت است ولی سوال اینجاست آیا این مقدار دانشجو واقعا مورد نیاز است

از طرف دیگه خود من با اینکه کلا ۲۰ نفر دانشجو بودیم به خاطر حجم زیاد دانشجویان و کمبود استاد به مشکل برخوردم . نمی دونم الآن چه اتفاقی خواهد افتاد .

اساتید که تغییر نکردند امکانات فیزیکی هم که اضافه نشده بازار کار هم این تعداد فارغ التحصیل نیاز ندارد .

پس چرا این همه افزایش کمی پذیرش به وجود آمده

نمی دانم ولی به هر حال برای دوستانی که می خواهند ادامه تحصیل دهند فرصت خوبیه و چون برای آمدن به دانشگاه مشهد فقط بایستی در مشهد آزمون داده شود . تعداد رقبا هم کم است بنابراین این فرصت را از دست ندهید ضمنا تاریخ ثبت نام آزمون از ۴/۱۱ لغلیت ۱۶ /۱۱ می باشد

نوشته شده توسط majd در چهارشنبه بیستم بهمن ۱۳۸۹ |
 
اونقدر مشغله زیاد شده که که وبلاگ هفته به هفته هم به روز نمیشه

 

نوشته شده توسط majd در دوشنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۹ |
با سلام

 شنبه مورخ ۲۵/۱۰/۸۹ جلسه دفاع پایان نامه خانم ها سلطانی و طوسی ساعت ۲ بعد از ظهر در محل  آمفی تئاتر مجتمع علوم انسانی

نوشته شده توسط majd در شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۹ |
امروز مشغول خواندن نظرات وبلاگ بودم که نظر خانم غلامیان و توضیح ایشان در ارتباط با حادثه هوایی ارومیه نظرم را جلب نمود  . راستش در ابتدا که خبر این حادثه را در فارس نیوز دیدم کمی نگران دوستان شاغل در این حوزه شدم و با آقای باقر زاده تماس گرفتم که گوشی ایشان طبق معمول خاموش بود اما بعدا به ذهنم رسید که این پرواز از تهران به ارومیه بوده و احتمالا دوستانمان در آن پرواز نبوده اند و نگرانیم برطرف شد اما به هر حال حادثه غم انگیزی رخ داده چه این حادثه برای اطرافیانمان اتفاق افتاده باشد و چه برای افرادی که نمی شناسیمشان

خانواده و دوستان فرد  صدمه دیده در این حادثه غم و اندوه بزرگی را تجربه می کنند غم از دست دادن عزیز و یکی از این وابستگان و دوستان  سرکار خانم غلامیان است که می شناسیمشان به همین جهت شایسته دیدم که از محل وبلاگ و از طرف تمامی دوستان خدمت ایشان تسلیت عرض کنم .و همچنین به همراه شما  شفای دوست دیگرشان و همچنین دیگر حادثه دیدگان را   از خداوند بخشنده و مهربان طلب  نماییم

متاسفانه خانم آهویی نیز بر اثر شدت جراحات فوت نمودند

لینک خبر در جهان نیوز          لینک تکذیب خبر در جهان نیوز

نوشته شده توسط majd در سه شنبه بیست و یکم دی ۱۳۸۹ |

نمی دانم چرا زمانی که این ایام می آید فضای جامعه برایم زیباتر جلوه می کند. مردم مهربانتر دیده می شوند کجی و نادرستی کمتر می شود . و یک شبه همه مسلمان می گردند . من نمی فهم و درک نمی کنم که چه قدرتی توان این همه تغییر و این مقدار تاثیر را بعد از گذشت سال های طولانی دارد . اگر نکته اصلی آن ایام سختی های جسمی ، کشتن ، مثله کردن اعضای بدن و به نیزه بردن سرها بود پس چرا موارد اینچنینی و شاید بدتر از آن که هم اکنون در حال رخ دادن است در حال فراموش می شود. ابو غریب و ... نمونه هایی از این قبیل هستند . من هنوز نتوانستم حکمت کربلا را درک کنم . و فکر هم نمی کنم در آینده بتوانم آن را درک کنم . که اگر قابل درک بود وضع کنونی اینچنین نبود ...

محرم آمد تبریک وتسلیت  

نوشته شده توسط majd در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ |
دوستان گرامی

با اهدای سلام و تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان

به ادامه مطلب مراجعه کنید 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در چهارشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۸۹ |
با سلامی دوباره

امروز مطبی از سخنان خواجه نصیر الدین طوسی را می خواندم  مطلبی در باب آداب سخن گفتن .

برایم بسیار جالب و آموزنده بود گفتم این مطلب را دراینجا بیاورم شاید برای دوستان نیز جالب باشد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ |
دیشب مشغول نظافت کمدم بودم که چشمم به هارد کامپیوتر قدیمم افتاد ، از روی کنجکاوی هارد رونصب کردم تا ببینم محتویاتش چیه ؟ خیلی چیزها بود  عکسها ، نامه ها و ... ولی یک پوشه  بیشتر نظرم رو جلب کرد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در چهارشنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۹ |
 

با اهدای سلام و احترام

خوشبختانه بعد از سه سال آدرس سایت در موتورهای جستجو به روز شده  به عنوان مثال با جستجوی عبارت مدیریت دولتی دانشگاه آزاد مشهد در سایت یاهو آدرس............

به ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در یکشنبه دوم آبان ۱۳۸۹ |

با سلام و احترام

دوستان گرامی از اینکه از طریق وبلاگ باز هم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنیم خیلی خیلی خوشحالم هرچند که انتظار داریم همانطور که از وبلاگ بازدید می کنید حتما و حتما نظر بدید چون هدف اصلی همین ارتباط هست که اونم از طریق نظرات صورت می گیرد و هرچه نظرات بیشتری برای یک پست فعال باشه آن پست جذاب تر میشه و در ثانی ماهم معمولا دوست داریم از نظرات هم با خبر بشیم و نویسنده ها هم امیدوار میشن که مطالب خوانده میشه.

مطلب بعدی اینه که تنها محدودیت برای نویسنده شدن قرار داشتن در جمع دوستان است پس لطفا بیایید همگی نویسنده باشیم و همگی بازدیدکننده و همگی مدیر وبلاگ

در نوشتن مطلب جدید سعی کنیم که دست نوشته های خودمان را بیشتر اهمیت بدهیم و بیشتر مطالبی را ارسال کنیم که خودمان نوشته باشیم. زیرا امروزه چیزی که زیاد است مطالب قصار است و در همه جا می شود این مطالب را پیدا کرد اما نوشته های خودمان را فقط در همین وبلاگ یافت میکنیم.

در مورد محتوای مطالب هم بیایید یکسری موارد را رعایت کنیم

 1. از انتشار عکس های بازیگران فوتبالیست ها و کلا عکس های نامربوط خودداری کنیم
 2. مطالبمان اگر بوی سیاسی دارد بوی توهین نداشته باشد
 3. لطفا از شوخی ها و سخنانی که با اخلاق اسلامی همسو نیست بر حذر باشیم
 4. شهرت معرفت نمی آورد بنابراین لطفا مدح بازیگران و افراد مشهور رو هم بی دلیل نکنیم
 5. مطلبی ننویسیم که فردی از بینمان ناراحت گشته و دلخور شود . خواه استاد و خواه دانشجو
 6. به عقاید هم احترام بگذاریم
 7. بدانیم هدف از ایجاد وبلاگ افزایش ارتباط موثر بوده است بنابراین در این راستا تلاشمان را به کار گیریم
 8. تبریک و تسلیت مناسبت های عمومی و خصوصی را فراموش نکنیم به عنوان مثال ازدواج دوستان -پدر یا مادر شدن - روز تولد و.... را به خاطر داشته باشیم و در صورت نداشتن محدودیت از شما تقاضا داریم که با ثبت نظر خصوصی یا عمومی این ایام خاص را به ما اطلاع دهید . اولویت هم مشخصات خودتان باشد . و لطفا این خواهش  را بی پاسخ نگذارید  
 9. اگر متن طولانی است از درج ادامه مطلب استفاده کنیم تا همه متن ها دیده بشود
 10. لطفا دوستان دیگر را هم از ایجاد این وبلاگ مطلع سازید 
 11. در پایان از بعضی از دوستان به خاطر حذف مطلبشان عذر خواهی می کنم باور کنید قصد سانسور نداریم ولی قبول داشته باشید اگر یکسری موارد را رعایت نکنیم به ماهیت وبلاگ آسیب رساندیم
 12. لطفا اگر مخالف یا موافق این موارد هستید حتما نظر بدهید

 

نوشته شده توسط majd در سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ |

به نام خدایی که زن آفرید / حکیمانه امثال ِ من آفرید

 به ‌نام خداوند مردآفرین / که بر حسن صنعش هزار آفرین

ادامه شعر را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ |
طریقه گذاشتن تصویر بر روی وبلاگ

به ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ |
با اهدای سلام و تبریک

ولادت با سعادت امام رضا (ع) را خدمت تمامی شما سروران گرامی خصوصا دوستان مدیریتی عزیز  تبریک عرض می نمایم  

نوشته شده توسط majd در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ |
از زمانی که فرق بین دست چپ و راستم را متوجه شدم با هیاهوی استقلال و پیروزی هم آشنا شدم .

به ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ |
با سلامی دوباره

خاطره بعضی از کلاس ها همواره در ذهنمان باقی می ماند

مواردی از قبیل تکیه کلام افراد نحوه سخنوری و همچنین خاطره کلاس های پایانی ترم- مواردی که نمرات اعلام می شد و...

شاید برایتان جالب باشد صداهای ضبط شده این زمان ها را دوباره بشنوید .

جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ |

امروز نا خودآگاه به یاد محمد قنبری افتادم و جهت احوالپرسی با ایشان تماس گرفتم . و متاسفانه از ایشان شنیدم که پدر بزرگوارشان حدود ۵۰ روز قبل فوت نموده اند . ناراحت شدم و عذر خواهی کردم از بی خبری که در این ارتباط داشتم .

اما از یک مساله دیگر نیز دو چندان ناراحت گشتم  و آن این ارتباطی بود که چنان رو به سردی قرار گرفته است که حتی از اتفاقات اینچنینی که برای دوستانمان اتفاق می افتد بی خبریم . باور کنید خیلی شرمنده شدم و افسوس خوردم که چرا من متوجه این موضوع نشده ام در حالی که محمد هر از گاهی با من تماس می گرفت و احوالم را جویا میشد . و همان روزهای مراسم پدرشان نیز با من تماس گرفته بود و موفق به برقراری ارتباط نشده بود .

به هر حال من به نوبه خودم از همین جا به محمد تسلیت عرض می کنم و امیدوارم که خداوند پدرشان را موجب عفو و رحمت بی پایانش قرار داده و به دوست گرامیمان و خانواده محترمشان نیز صبر عنایت فرماید. 

نوشته شده توسط majd در پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۹ |
 
روز اول که وارد دانشگاه شدم ..............


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ |
 

 اینم شماره آقای عدالتی کارشناس ارشد مدیریت و مشاور مدیریتی پروژه ها و...  ۰۹۱۵۳۱۹۵۵۰۶

 

نوشته شده توسط majd در سه شنبه بیستم مهر ۱۳۸۹ |

ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در دوشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۹ |
 ؟
با سلام


ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در شنبه دهم مهر ۱۳۸۹ |

یک روز بعد از ظهر وقتی اسمیت داشت از کار برمی گشت خانه، سر راه زن مسنی را دید که ماشینش خراب شده و ترسان توی برف ایستاده بود. اون زن برای او دست تکان داد تا متوقف شود.

اسمیت پیاده شد و خودشو معرفی کرد و گفت من اومدم کمکتون کنم.

زن گفت صدها ماشین از جلوی من رد شدند ولی کسی نایستاد، این واقعا لطف شماست .

وقتی که او لاستیک رو عوض کرد و درب صندوق عقب رو بست و آماده رفتن شد، زن پرسید: "من چقدر باید بپردازم؟"

و او به زن چنین گفت: "شما هیچ بدهی به من ندارید. من هم در این چنین شرایطی بوده ام. و روزی یکنفر هم به من کمک کرد. همونطور که من به شما کمک کردم. اگر تو واقعا می خواهی که بدهیت رو به من بپردازی، باید این کار رو بکنی.

نگذار زنجیر  محبت  به تو ختم بشه!"

 

***

 

چند مایل جلوتر زن کافه کوچکی رو دید و رفت تو تا چیزی بخوره و بعد راهشو ادامه بده ولی نتونست بی توجه از لبخند شیرین زن پیشخدمتی بگذره که می بایست هشت ماهه باردار باشه و از خستگی روی پا بند نبود.

او داستان زندگی پیشخدمت رو نمی دانست و احتمالا هیچ گاه هم نخواهد فهمید. وقتی که پیشخدمت رفت تا بقیه صد دلار شو بیاره ، زن از در بیرون رفته بود، درحالیکه بر روی دستمال سفره یادداشتی رو باقی گذاشته بود.

وقتی پیشخدمت نوشته زن رو می خوند اشک در چشمانش جمع شده بود. در یادداشت چنین نوشته بود: "شما هیچ بدهی به من ندارید. من هم در این چنین شرایطی بوده ام و روزی یکنفر هم به من کمک کرد، همونطور که من به شما کمک کردم اگر تو واقعا می خواهی که بدهیت رو به من بپردازی، باید این کار رو بکنی.

نگذار زنجیر محبت  به تو ختم بشه!".

 

   همان شب وقتی زن پیشخدمت از سرکار به خونه رفت در حالیکه به اون پول و یادداشت زن فکر می کرد به شوهرش گفت:

"دوستت دارم اسمیت همه چیز داره درست میشه..."

 

 

به ديگران کمک کنيم بلاخره يک جا يکی به ما کمک ميکنه و قول بديم كه نگذاريم هيچ وقت زنجير عشق و محبت  به ما ختم بشه...

نوشته شده توسط majd در پنجشنبه هشتم مهر ۱۳۸۹ |
مرد بیکاری برای سِمَتِ آبدارچی در مایکروسافت تقاضا داد
رئیس هیئت مدیره مصاحبهش کرد و تمیز کردن زمینش رو - به عنوان نمونه کار- دید و گفت: «شما استخدام شدین، آدرس ایمیلتون رو بدین تا فرمهای مربوطه رو واسه تون بفرستم تا پر کنین و همینطور تاریخی که باید کار رو شروع کنین...
مرد جواب داد: «اما من کامپیوتر ندارم، ایمیل هم ندارم!» رئیس هیئت مدیره گفت: «متأسفم. اگه ایمیل ندارین، یعنی شما وجود خارجی ندارین.و کسی که وجود خارجی نداره، شغل هم نمیتونه داشته باشه.»
مرد در کمال نومیدی اونجا رو ترک کرد.نمیدونست با تنها 10 دلاری که در جیبش داشت چه کار کنه.تصمیم گرفت به سوپرمارکتی بره و یک صندوق 10 کیلویی گوجه فرنگی بخره. یعد خونه به خونه گشت و گوجه فرنگیها رو فروخت.در کمتر از دو ساعت، تونست سرمایهش رو دو برابر کنه. این عمل رو سه بار تکرار کرد و با 60 دلار به خونه برگشت.مرد فهمید میتونه به این طریق زندگیش رو بگذرونه، و شروع کرد به این که هر روز زودتر بره و دیرتر برگرده خونه.در نتیجه پولش هر روز دو یا سه برابر میشد.به زودی یه گاری خرید، بعد یه کامیون، و به زودی ناوگان خودش رو در خط ترانزیت (پخش محصولات) داشت ....
پنج سال بعد، مرد دیگه یکی از بزرگترین خرده فروشان امریکاست. شروع کرد تا برای آیندهی خانوادهش برنامه ربزی کنه، و تصمیم گرفت بیمه عمر بگیره. به یه نمایندگی بیمه زنگ زد و سرویسی رو انتخاب کرد. وقتی صحبت شون به نتیجه رسید، نماینده بیمه از آدرس ایمیل مرد پرسید. مرد جواب داد: «من ایمیل ندارم.»
نماینده بیمه با کنجکاوی پرسید: «شما ایمیل ندارین، ولی با این حال تونستین یک امپراتوری در شغل خودتون به وجود بیارین.. میتونین فکر کنین به کجاها میرسیدین اگه یه ایمیل هم داشتین؟» مرد برای مدتی فکر کرد و گفت:
آره! احتمالاً میشدم یه آبدارچی در شرکت مایکروسافت
 
نوشته شده توسط majd در دوشنبه پنجم مهر ۱۳۸۹ |

روزی گاندی با تعداد کثیری از همراهان و هواخواهانش می‌خواست با قطار مسافرت کند. هنگام سوار شدن، لنگه کفشش از پایش درآمد و در فاصله بین قطار و سکو افتاد. وقتی از یافتن کفشش در آن موقعیت ناامید شد، فوری لنگه دیگر کفشش را نیز در‌آورد و همانجایی که لنگه کفش اولی افتاده بود، انداخت.

در مقابل حیرت و سؤال اطرافیانش توضیح داد: «ممکن است فقیری لنگه کفش را پیدا کند، پیش خود گفتم بک جفت کفش بهتر است یا یک لنگه کفش ؟!»

نوع‌دوستانه همدردی کن، بدون قید و شرط ببخش!

مترجم: فیرتانا

نوشته شده توسط majd در دوشنبه پنجم مهر ۱۳۸۹ |
 
راهروي بيمارستان – روز – داخلي
زني جوان در راهروي بيمارستان ايستاده، نگران و مضطرب. در انتهاي کادر در بزرگي ديده مي شود با تابلوي "اتاق عمل".
چند لحظه بعد در اتاق باز و دکتر جراح – با لباس سبز رنگ – از آن خارج مي شود. زن نفسش را در سينه حبس مي کند. دکتر به سمت او مي رود. زن با چهره اي آشفته به او نگاه مي کند...
دکتر: واقعاً متاسفم، ما تمام تلاش خودمون رو کرديم تا همسرتون رو نجات بديم. اما به علت شدت ضربه نخاع قطع شده و همسرتون براي هميشه فلج شده. ما ناچار شديم هر دو پا رو قطع کنيم، چشم چپ رو هم تخليه کرديم... بايد تا آخر عمر ازش پرستاري کني، با لوله مخصوص بهش غذا بدي، روي تخت جابجاش کني، حمومش کني، زيرش رو تميز کني و باهاش صحبت کني... اون حتي نمي تونه حرف بزنه، چون حنجره اش آسيب ديده...
با شنيدن صحبت هاي دکتر به تدريج بدن زن شل مي شود، به ديوار تکيه مي دهد. سرش گيج مي رود و چشمانش سياهي مي رود.
با ديدن اين عکس العمل، دکتر لبخندي مي زند و دستش را روي شانه زن مي گذارد.
!!!!!!دکتر: هه! شوخي کردم... شوهرت همون اولش مُرد
نوشته شده توسط majd در جمعه نوزدهم شهریور ۱۳۸۹ |

در يك شركت بزرگ ژاپني كه توليد وسايل آرايشي را برعهده داشت ، يك  مورد تحقيقاتي به ياد ماندني اتفاق افتاد :  

شكايتي از سوي يكي مشتريان به كمپاني رسيد . او  اظهار داشته  بود  كه  هنگام  خريد  يك بسته صابون  متوجه شده بود كه  آن قوطي خالي است  .

بلافاصله  با تاكيد و پيگيريهاي مديريت ارشد  كارخانه  اين مشكل  بررسي ،  و دستور صادر شد كه خط بسته بندي اصلاح گردد و قسمت فني  و مهندسي نيز تدابير لازمه را جهت پيشگيري از تكرار چنين مسئله اي اتخاذ نمايد  .  مهندسين نيز دست به كار شده و راه حل پيشنهادي خود را چنين ارائه دادند :

پايش ( مونيتورينگ )  خط بسته بندي با اشعه ايكس

بزودي سيستم مذكور خريداري شده و با تلاش شبانه روزي گروه مهندسين ،‌ دستگاه توليد اشعه ايكس و مانيتورهائي با رزوليشن بالا نصب شده  و خط مذبور تجهيز گرديد  . سپس دو نفر اپراتور نيز جهت كنترل دائمي پشت آن دستگاهها به كار گمارده شدند  تا از عبور احتمالي قوطيهاي خالي جلوگيري نمايند .     

نكته جالب توجه در اين بود كه درست همزمان با اين ماجرا ،  مشكلي مشابه  نيز در يكي از كارگاههاي كوچك توليدي پيش آمده بود اما آنجا  يك كارمند معمولي و غير متخصص آنرا به شيوه اي بسيار ساده تر و كم خرجتر حل كرد :  

تعبيه يك دستگاه پنكه در مسير خط  بسته بندي

 

نوشته شده توسط majd در جمعه نوزدهم شهریور ۱۳۸۹ |

ردیف

نام کتاب

تألیف

توضیحات

نظریه های عمومی مدیریت
1
مدیریت عمومی*
سید مهدی الوانی
نشر نی
2
مبانی سازمان و مدیریت *
علی رضاییان
انتشارات سمت
3
مبانی مدیریت رفتار سازمانی *
علی رضاییان
انتشارات سمت
4
مدیریت منابع انسانی *
اسفندیار سعادت
انتشارات سمت
5
تئوری سازمان: ساختار و طرح سازمانی
استیفن پی رابینز (سیدمهدی الوانی، حسن دانایی فرد )
انتشارات صفار- اشراقی
6
رفتار سازمانی (3جلدی و یک جلدی )
رابینز (سیدمحمد اعرابی و علی پارساییان )
نشر دفتر پژوهشهای فرهنگی
7
مبانی فلسفی و تئوریهای رهبری و رفتار سازمانی
علی اکبر افجه
انتشارات سمت
8
تجزیه و   تحلیل و طراحی سیستم
علی رضاییان
انتشارات سمت
9
سازمان و مدیریت
علی محمد اقتداری
انتشارات مولوی
10
نظریه های عمومی مدیریت
اصلانی، مجبوری و غفارزادگان
انتشارات نگاه دانش
11
مدیریت منابع انسانی
سیدحسین ابطحی
انتشارات دانشگاه پیام نور
12
مرور جامع بر نظریه های سازمان و مدیریت
سیدرضا سید جوادین
نگاه دانش
13
تئوریها و فرآیند مدیریت
هربرت جی هیکس - ترجمه سهراب خلیلی شورینی
انتشارات مرکز آموزش مدیریت دولتی – برای دانشگاه آزاد
14
تئوریهای مدیریت
عبدالله جاسبی
فقط كنكور دانشگاه آزاد
15
سازمان و مدیریت
رضا نجف بیگی
فقط كنكور دانشگاه آزاد
16
Management (A Global Perspective) 10th edition
Koontz and Weihrich

زبان انگلیسی

1

زبان عمومی کارشناسی ارشد *

آرمان اشراقی

انتشارات نگاه دانش

2

زبان تخصصی کارشناسی ارشد *

آرمان اشراقی

انتشارات نگاه دانش

3

504 Essential Words *

 

 

4

Barron’s Essential Words For the TOEFL

 

 

5

Essential Grammar In Use

 

 

6

Management (A Global Perspective) 10th edition

Koontz and Weihrich

 

7

Management (6th Edition)

S.P.Robbins & M.Coulter

 

8

زبان عمومی

اباذر نورحسینی

انتشارات آزاده (راهیان ارشد)

9

زبان تخصصی MBA و مدیریت اجرایی

اصلانی، مجبوری و غفارزادگان

انتشارات نگاه دانش

زبان فارسی

1

زبان و ادبیات فارسی، برای رشته های MBA و مدیریت اجرایی *

محمد جواد زینلی

انتشارات نگاه دانش

2

زبان فارسی رشته مدیریت اجرایی و : MBA شامل شرح درس و نکات تستی، تستهای سالهای اخیر آزمون سراسری

مصطفی علیزاده

نشر کوی کوثر

3

ادبیات کنکور

 

نشر کانون فرهنگی آموزش

4
نگارش و ویرایش
احمد سمیعی
نشر سمت

5

غلط ننویسیم

ابوالحسن نجفی

مرکز نشر دانشگاهی

سنجش هوش و استعداد تحصیلی رشته مدیریت GMAT

1

GMAT استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت *

احمد صداقت

انتشارات نگاه دانش

2

استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه مدیریت، GMAT *

اصلانی، مجبوری و غفارزادگان

انتشارات نگاه دانش

3

چگونه برای آزمون GMAT آماده شویم؟

آرمان اشراقی، احمد صداقت، علی خرازیان، سینا شفیع پور

انتشارات نگاه دانش

4

درک عمومی ریاضی و فیزیک

مجید ضیایی

نشر راه اندیشه

5

کنکور کارشناسی ارشد GMAT استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته‌های MBA و مدیریت اجرایی

شهاب بچاری

نشر آزاده

دانش مسایل روز در زمینه مدیریت موسسات تولیدی ، خدماتی و طرحهای عمرانی
1

دانش مسائل روز: در زمینه مدیریت موسسات تولیدی، خدماتی و طرحهای عمرانی *

آرمان اشراقی، سروش اصلانی محمودی، مهدی مجبوری ، حسین درگاهی

انتشارات نگاه دانش
2
روزنامه ها، مجلات و سایت های اقتصادی، مدیریتی و آماری و قوانین کار و تجارت و تامین اجتماعی و مصوبات مجلس و ... *
کلیه دروس
1

مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA همراه با پاسخ تشریحی 86-74 *

گروه مولفان
انتشارات نگاه دانش
2

مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه آزاد همراه با پاسخ تشریحی 85 – 76

گروه مولفان
انتشارات نگاه دانش – برای آزاد ضروری است
نوشته شده توسط majd در چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۸۹ |
RSS به قولی سرنام REALLY SIMPLE SYNDICATION و به قول کمی حرفه‌ای‌ترها سرنام RDF SITE SUMMARY است. ولی RSS سرنام هر چه باشد، پدیده‌ای است که امکان جمع‌آوری اطلاعات و اخبار را از سایت‌های مختلف فراهم .
ادامه مطلب
نوشته شده توسط majd در دوشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۸۹ |

 

این گرایش از رشته مدیریت اولین بار در سال 1333 تحت عنوان علوم اداری در موسسه علوم اداری زیر نظر دانشكده حقوق دانشگاه تهران با همكاری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی برگزار شد. در حال حاضر این رشته در اكثر دانشگاه‌های كشور تحت عنوان مدیریت دولتی و با گرایش‌های مختلف در سطوح كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری تدریس می‌شود.

هدف از این رشته عبارت است از: آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها، اداره ها و شرکتهای دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاربرد روشهای علمی در مدیریت.

نقش و توانایی

نقش و توانایی: فارغ التحصیلان می توانند مشاغلی از قبیل کارشناس اداری، امور کارکنان، تشکیلات و روشها، طبقه بندی مشاغل، حقوق و دستمزد، برنامه ریزی پرسنلی و نظایر آن و قبول مسئولیت در سمت مدیران سطوح میانی و سرپرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و شهرداریها را عهده دار شوند.

شرکت کنندگان در این دوره افزون بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت، با کاربردهای این رشته آشنا می شوند.

ضرورت و اهمیت این دوره در آشناسازی مدیران رده های گوناگون با نقش رشته مدیریت در سازمانها و موارد استفاده این دانش و همچنین تربیت نیروی متخصص بعنوان رابط میان مدیران و کارمندان اداری و فنی که معمولاً مسئولیت اجرایی و سرپرستی واحدها را عهده دار می شوند، می باشد.

گرایش ها

این گرایش در سطح كارشناسی ارشد در 5 گرایش ساختار و تشكیلات و روش‌ها، مدیریت منابع انسانی، سیستم های اطلاعاتی مدیریت، تحول سازمانی و مدیریت مالی دولتی تدریس می شود. گرایش‌های مذكور در 20 واحد درسی مشترك بوده و تفاوت آنها در 8 واحد درسی است.

در حال حاضر دانشگاه‌های تهران، تهران (واحد قم)، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، شاهد، ولیعصر رفسنجان و زاهدان در سطح كارشناسی ارشد در این گرایش دانشجو پذیرش می‌كنند. همچنین دانشگاه پیام نور در واحدهای تهران، شیراز، دلیجان و گرمسار از طریق آزمون سراسری در این گرایش دانشجو می پذیرد.

گرایش مدیریت دولتی در سطح دكترای تخصصی نیز دارای سه گرایش سیاستگذاری (خط‌مشی گذاری)، رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی می‌باشد.

واحدهای درسی در دانشگاه

واحدهای درسی در دانشگاه : تعداد واحدهای درسی این رشته در كارشناسی ارشد 32 واحد است.

آینده شغلی :

این رشته به دلیل برخورداری از گرایش‌ها و زیرمجموعه‌های گوناگون دارای بازار كار وسیع در بخش‌های دولتی و خصوصی می‌باشد. فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌های تشكیلات سازمانی، منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی و دیگر مباحث مطرح در مدیریت در سطوح كارشناسی و مدیریتی در بخش خصوصی و دولتی قادر به فعالیت می‌باشند، همچنین این فارغ التحصیلان بعنوان مشاور یا مجری در زمینه سیاست‌گذاری‌های بخش دولتی می‌توانند فعالیت كنند.

نوشته شده توسط majd در یکشنبه پانزدهم فروردین ۱۳۸۹ |
هرروز صبح تا شب فعالیت میکنیم در جهت کسب درآمد و رسیدن به آسایش و رفاه .

مفهوم رفاه چیست ؟

آیا نه اینست که داشتن زندگی بدون دغدغه نوعی رفاه است . آیا رفاه فقط در مادیات ختم می گردد . آیا به هر میزان که تجملات زندگی را فرا بگیرد به همان میزان آسایش و رفاه آدمی تضمین میگردد .

بعضی اوقات به زندگی بدون تکلف و ساده اجدادمان فکر می کنم . می اندیشم چه خوب بود میتوانستیم ساعات غیر رسمی زندگیمان را بیشتر کنیم . می اندیشم چه خوب میشد جملات استدعا می کنم خواهش میکنم سلام برسانید به مرحمت حضرت عالی و..... کمی جدی تر ادا میشدند و استفاده از جملات به اصطلاح باکلاس به این مقدار متداول نبودند که با کاربرد این جملات رنگ صمیمیت از قلب ها پاک گردد .

می اندیشم ما انسان ها به چه استدلالی زندگی چوپانی را که بدون تکلف گذران زندگی میکند و به دور از هرگونه دروغ و ریا و کلاهبرداری و.... در جهت کسب روزی حلال تلاش میکند و شبها به راحتی و بدون هیچ فکر و خیالی و با آسایش تمام سر به بالین میگذارد را به سخره میگیریم .

می اندیشم که بعد ازمکاتب  پست مدرنیسم و فرانوین گرایی  دیگر چه مکتب هایی خواهند آمد و آنها چه نوع زندگی را برای خود رقم میزنند و به چه میزان نحوه زندگی فعلی ما را مورد نکوهش قرار می دهند .

می اندیشم چرا همیشه فکر میکنیم زندگی فعلی ما بسیار راحت تر و بی دغدغه تر از گذشتگان است . می اندیشم که چرا ما به هر میزان که طبیعت را نابود کنیم ادعای مدرنیزه تر بودن را می کنیم

نمی دانم شاید ایراد از من است فقط میدانم که هر چه بیشتر به این موضوعات فکر می کنم بیشتر متحیر میگردم.

نوشته شده توسط majd در یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ |
یکی از سوالات متداولی که داوطلبان کنکور ارشد در ذهن خود دارند این مطلب است که جهت رسیدن به رتبه دلخواهشان در کنکور چه درصدهایی بایستی داشته باشند .

به همین جهت در اینجا نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد (برگرفته از modir.ir  ) جهت بهره برداری داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت دولتی قرار می دهیم . امید است مفید واقع گردد

زبان

ریاضی

تئوری

اقتصاد

مالیه

حسابداری

معدل

رتبه دولتی

58

25

55

69

51

59

15.39

12

21

26

63

64

60

62

18.52

19

78

77

59

51

س

س

16.38

26

70

58

44

83

س

س

13.90

34

79

46

37

79

س

س

14.86

92

9

26

52

71

70

37

15.72

93

30

37

44

42

36

49

17.22

131

50

31

46

73

س

س

17.16

270

27

37

68

60

س

س

18.39

287

53

36

41

61

س

س

18.26

297

50

39

53

51

س

س

15.92

346

57

12

45

63

س

س

18.17

394

62

14

19

31

37

39

15.21

396

47

45

45

59

س

س

14.92

426

43

16

44

70

س

س

19.50

429

32

9

65

70

س

س

17.79

438

41

59

37

60

س

س

15.14

469

58

37

39

59

س

س

13.49

503

43

37

61

46

24-

س

18.72

506

47

30

50

59

س

س

14.26

530

37

42

47

57

س

س

16.42

541

42

36

47

54

س

س

15.95

571

68

23

33

61

س

س

13.67

577

57

43

38

51

س

س

13.47

586

12

48

58

64

س

س

16.04

649

51

5

42

40

26

6

16.26

666

73

7

48

21

س

س

17.16

669

14

17

77

58

س

س

15.11

824

27

47

40

60

س

س

15.77

846

54

31

40

30

س

س

15.47

941

37

27

55

26

س

س

17.47

994

1-

51

58

51

س

س

16.70

997

31

28

39

62

س

س

16.48

1007

41

40

31

48

س

س

16.14

1034

56

س

37

56

س

س

15.85

1099

27

45

48

42

س

س

14.61

1111

37

14

36

66

س

س

16.71

1117

27

3

62

66

س

س

13.74

1206

21

26

34

31

38

19

13.52

1343

32

37

37

57

س

س

13.36

1362

31

40

35

52

س

س

14.14

1396

26

2-

45

28

30

19

15.97

1426

21

23

57

50

س

س

13.80

1482

23

23

49

37

7

2

15.98

1499

44

26

40

24

س

س

14.95

1659

61

12

41

19

س

س

13.50

1669

20

28

43

47

س

س

16.10

1692

22

17

37

69

س

س

15.30

1701

21

31

30

57

س

س

16.52

1796

18

15

46

68

س

س

13.84

1800

43

58

30

س

س

غ

14.92

1946

42

17

38

36

س

س

13.15

2154

21

3

68

2

8

س

17.57

2207

س

16

55

71

س

س

12.77

2299

21

س

48

52

س

س

15.24

2303

60

28

7

30

س

س

15.00

2305

26

33

22

59

س

س

-

2447

96

2-

2

2-

2-

س

-----

2719

14

16

42

46

س

س

15.31

2768

60

3

15

11

س

س

17.35

3161

26

12

21

62

3

س

12.62

3356

س

23

35

57

3

س

14.59

3387

38

3-

33

16

11-

3

17.31

3940

10

4-

39

50

س

س

15.01

4134

س

34

16

49

س

س

15.86

4616

11

29

23

38

س

س

13.62

4623

7

18

21

34

س

س

18.13

4681

س

4

38

33

س

س

16.06

5497

10

2

17

58

س

س

14.43

5686

26

8

23

31

10-

16-

16.82

5722

36

3-

26

10-

س

س

17.87

5949

34

5

23

1-

7-

1-

17.24

6000

2-

42

45

س

س

29-

15.40

7415

21

7-

11

22

س

س

14.54

9824

نوشته شده توسط majd در شنبه بیستم تیر ۱۳۸۸ |
 
بزرگترین ویژگی که این وبلاگ نسبت به نمونه های دیگر دارد تمایزش در میزان افراد درگیر در آن است به طوری که فکر کنم تنها وبلاگی است که یک نویسنده یک خواننده و یک ... دارد و مشتری پر وپا قرص آن فقط خود نگارنده است با این وجود به این جهت که نویسنده بیدی نیست که با این بادها بلرزد و با این تفکر که مطالبش جزو پر مخاطب ترین مطالب  دنیای مجازی net می باشد اقدام به درج مطلب می نماید
نوشته شده توسط majd در شنبه بیستم تیر ۱۳۸۸ |
دوستی دارم که  ساکن شهرهای جنوب غرب است و مدت هاست که از گرد و غبار موجود در هوا شکایت می کرد و ابراز می داشت که از هفته های قبل این گرد و غبار زندگی را برای ساکنان منطقه دشوار نموده است و عراق به دلیل فقدان سیاست های بیابان زدایی علت اصلی مشکل است .

حقیقتا در ابتدا من سخن ایشان را باور نداشتم چرا که اگر چنین موضوعی صحت دارد چرا مسئولان و صدا و سیما و روزنامه و... چنین موضوعی را مطرح نکردند ؟

اما این اواخر یک بمب تبلیغاتی بزرگی منفجر شده است که آی مردم چه نشسته اید که تهران دارد نابود می شود . مسئولان فکری به حال مردم بکنید سلامت افراد به خطر افتاده است و چه و چه و چه

در همین حال به یاد سخن دوستم افتادم که وضعیتش شهرش را از چند هفته قبل اسفناک بیان می داشت و می گفت این گرد و غبار به شهرهای دیگر هم سرایت خواهد نمود البته چون این شهرها از مرزهای غربی دور تر هستند (تهران و...) گرد و غبار کمتری به آنجا منتقل خواهد شد .بنابر این شک کردم که آیا ممکن است سخن دوستم درست بوده است پس دوباره با ایشان تماس گرفتم و با کمال تعجب دیدم بسیار خوشحال و بشاش است علت را جویا شدم گفت:

این که دیگه پرسیدن نداره مگه نمی بینی تهران هم دچار این مشکل شده مگه نمی بینی که همه از مشکل ما باخبر شدند مگه نمی بینی که مسئولان به تکاپو افتادند تا این مشکل را حل کنند مگه نمی بینی که شب ها بعد از اخبار در کنار شهر تهران گرد و غبار شهرهای دیگر را هم نشان میدهند مثل اینکه توی باغ نیستی بابا یک مشکل زمانی مشکله که اونو تهرانی ها درک کرده باشند (قابل توجه دانشجویان مدیریت دولتی : تمام مشخصات وجود مشکل یک طرف این موضوع یک طرف) فکر کردی که ما اهمیتی داریم اصلا ملیت و شهروند ملی و ... کشکه تهرانی ها انسانند اونان که از ما بیشتر می فهمند اونان که باید راحت باشن و هیچ مشکلی نداشته باشند سلامتی اونا اهمیت داره و باید ادارات و مدارس و ... تعطیل بشن تهرانی ها هستند که رئیس جمهورو انتخاب می کنند و اگه رئیس جمهور دلخواهشون رای نیاورد باید انتخابات باطل بشه اصلا ما برده ام و تهرانی ها ارباب .

تیم های فوتبال تهرانی رو نگاه کن همه ایران واسشون میمیرن در حالی که تیم های خود شهرستانی ها از بی پولی در حال انقراضند و این بی پولی و مشکل زمانی مشخص میشه که یکی از تیم های استقلال و پیروزی گریبانگیر این مشکل بشن. فکر می کنی چرا

راستی چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نوشته شده توسط majd در سه شنبه شانزدهم تیر ۱۳۸۸ |
با سلام دوباره

چندی است که انتخابات تمام شده است و بعد از هزاران ماجرا بالاخره شورای نگهبان سلامت این انتخابات را تایید کرد ولی متاسفانه به شبهات به وجود آمده هیچ کس پاسخگو نبود سوالاتی از قبیل

 1. آقای موسوی صدها بار برای زیارت به شهر مشهد آمده بود ولی چرا رای شهر مشهد متعلق به آقای احمدی نژاد بود
 2. چرا هیچ کس درباره آن ده میلیونی که با تهدید و زور مجبور به رای دادن به آقای احمدی نژاد شده بودند چیزی نگفت؟
 3. آقای موسوی سید بود پس چطور می شود سید ها به آقای احمدی نژاد رای دادند ؟
 4. در روزهای قبل انتخابات توسط بسیج به صورت مخفیانه رای گیری شده است و همه به حساب آقای احمدی نژاد منظور شده است
 5. آقای موسوی ۳۰ میلیون رای داشته آقای کروبی هم ۱۰ میلیون (به گفته خودشان) آقای رضایی هم حتما ۵ میلیون رای داشته که شکایت کرد پس فکر کنید آقایان چطور ادعا دارند که آقای احمدی نژاد ۲۴ میلیون رای داشته در صورتی که در عمل هیچ رایی نداشته و تمام ۴۵ میلیون نفر به دیگر کانیداها رای دادند
 6. مسلم است در کشوری که با هلی کوپتر بر روی مردم اسید می ریزند تخلف صورت می گیرد
 7. چرا هیچ کس احمدی نژاد را به خاطر اینکه تمام نمایندگان آقای موسوی و ... را خریداری کرده بود محاکمه نکرد
 8. کی گفته فقط در تهران بعضی ها به تقلب اعتقاد دارند ما که در مشهد به خاطر تکبیر مردم تا صبح نمی توانیم بخوابیم
 9. کی گفته که این اغتشاشات چهره بین المللی ایران را نابود کرد
 10. و..............
 11. پس زنده باد میر حسین ضمنا منم مثل آقای موسوی مشروعیت دولت ُشورای نگهبان ُقانون و.... را قبول ندارم
نوشته شده توسط majd در شنبه سیزدهم تیر ۱۳۸۸ |
 

سال و مال و فال و حال و اصل و نسل و بخت و تخت


بادت اندر شهرياري برقرار و بر دوام


سال خرم، فال نيکو، مال وافر، حال خوش،

 
اصل ثابت، نسل باقي، تخت عالي، بخت رام


********سال نو مبارک********

 

 

نوشته شده توسط majd در دوشنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۸۷ |
 
شاید تا به حال بارها این اتفاق  افتاده باشد که بخواهید متن بسیار طولانی را از روی کتا ب تایپ نمائید ولی به علت نبود زمان با پرداخت هزینه اضافی تایپ متون را به شخص دیگری واگذار کردید. ocr ها نرم افزارهایی هستند که می توانند عکس های اسکن شده را تبدیل به متن نمایند . اما یکی از مشکلات بزرگ پشتیبانی از متون فارسی است .نرم افزار readiris pro 11 علاوه بر متون انگلیسی از متون فارسی نیز پشتیبانی می نماید.

به وسیله این نرم افزار می توانید مقالات و کتاب ها را اسکن نموده و تبدیل به فونت قابل شناسایی توسط کامپیوتر نمائید و حتی با کمک از نرم افزار های فرهنگ لغت می توانید به راحتی  فایل های اسکن شده انگلیسی را  ترجمه نمائید.

اما قیمت این نرم افزار ها بسیار گران و در حدود چهارصد و پنجاه هزار تومان می باشد ولی در اینجا لینک دانلود رایگان این نرم افزار را توسط سرور رپید شر برای شما قرار دادیم امیدوارم مفید واقع باشد .

اگر در دانلود و استفاده از این نرم افزار مشکلی داشتید اطلاع دهید تا مشکل برطرف و یا راهنمایی های لازم ارائه گردد

بخش اول http://rapidshare.com/files/32958685/Readiris.pro.11.Me.part1.rar

بخش دومhttp://rapidshare.com/files/32970377/Readiris.pro.11.Me.part2.rar 

نوشته شده توسط majd در دوشنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۸۷ |
 
مدیر گروه رشته مدیریت نیز مشخص گردید 

جناب آقای دکتر خیاط مقدم

اما متاسفانه تعیین مدیر گروه جدید نیز بدون جنجال و دلخوری نبود به طوری که بین اعضای هیات علمی مدیریت که به اقتضای تخصص بایستی هماهنگ ترین گروه ها باشند نیز دودستگی و تفرقه بسیار بالایی مشاهده می گردد .

سوال اینجاست :

بارها و بارها اساتید مدیریت به وظایف اصلی مدیر یعنی هماهنگی برنامه ریزی و .... تاکید دارند و موکدا از  فرهنگ انفرادی موجود در کشور گلایه ها داشته اند که چرا کارهای گروهی در ایران از موفقیت کمتری برخوردار است. و علت همه این ها را ضعف در مدیریت قلمداد نمودند و مدعی هستند که مدیریت حتی می تواند فرهنگ را نیز تغییر دهد. اما چرا در یک دانشکده کوچک مدیریت که متشکل از اعضای هیات علمی ای است که در سطح شهر و حتی کشور حرفی برای گفتن دارند و مطرح هستند . چنین دودستگی پیش می آید که فرهنگ داخلی سازمان تبدیل به فرهنگ برد باخت می گردد به راستی چرا؟

نوشته شده توسط majd در شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۷ |
 

دکتر شکاری:

دانشگاه آزاد مشهد در مهر ماه سال ۱۳۸۷ جهت تکمیل ظرفیت برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی تعداد ۳۰ نفر دانشجومی پذیرد

نوشته شده توسط majd در پنجشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۷ |

بسمه تعالی

امروز مورخ ۱۳/۶/۸۷ اولین مطلب وبلاگ را می نویسیم امیدواریم با همکاری شما بتوانیم مطالب مفیدی را از طریق این وبلاگ ارائه نمائیم . مطالب این وبلاگ عمدتا از سوی فارغ التحصیلان رشته مدیریت (ورودی ۸۳) و به طور کل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد نگارش می گردد .

حیطه فعالیت ما فقط منتهی به مطالب علمی نمی گردد بلکه سعی شده و امید است پلی باشد به سوی برقراری ارتباط بین دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات تا بتوان همانند گذشته با هم مرتبط بوده و بتوانیم گروهی تشکیل دهیم تا در همه زمینه ها با یکدیگر هم افزایی ایجاد نموده و به سوی آینده ای روشن گام برداریم .

نوشته شده توسط majd در چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۷ |